Kolory a praca

Może niektórym wydawać się to mitem, ale wielu badaczy i psychologów jest pewnych, iż kolorystyka, z jaką obcujemy jak najbardziej ma wpływ na sposób naszej pracy i jej efektywność. Poniżej więcej informacji na temat wpływu barw i ich poszczególnych odcieni na rezultaty naszych działań zawodowych.
Niebieski
Kolor ten jest idealny do skupienia się, pracy intelektualnej wymagającej dobrej koncentracji, wyciszenia się, zastanowienia. Doskonale nadaje się zatem do wszelkiego typu prac administracyjnych- w bankach, urzędach, placówkach projekty logo księgowych i biurach.
Fioletowy
Znakomicie pasuje do mocno artystycznych dusz, ponieważ działa inspirująco, pobudzając wyobraźnię. Co więcej, uspokaja i koi nerwy, zatem w pracowniach malarskich jest strzałem w dziesiątkę.
Zielony
Chyba każdy wie, że zieleń jest idealna ze względu na uczucie spokoju, jakie wywołuje. Teoretycznie nie musimy malować ścian na tę barwę, możemy przecież ożywić wnętrze, decydując się na odrobinę kwiatów czy roślin doniczkowych. Dodatkowo będziemy cieszyć się czystym powietrzem, które jakość rośliny znacząco poprawiają.
Żółty
Działa ożywiająco, pobudzająco, inspirująco. To świetny odcień http://www.fizjobalance.pl/masaze/masaz-leczniczy/ dla osób, które są spokoje i lubią pracować w ciszy, ale drażniąca jest to barwa dla tych, którzy mają dość wybuchowy charakter.
Czerwony
Znakomicie sprawdza się w miejscach, w których trzeba działać zdecydowanie, często szybko podejmować decyzje, a także wykazywać się kreatywnością. Przykładem może być agencja reklamowa.
Pomarańczowy
Jest to kolor odbierany za ciepły, który jest bardzo intensywny, wyrazisty. Wzbudzane przez niego uczucia są wyjątkowo pozytywne. To świetny odcień do biur architektonicznych a także idealna barwa dla przedstawicieli handlowych.

Źródło: