Pracujesz tymczasowo? Sprawdź, co z Twoim urlopem!

Jedną z możliwych form zatrudniania jest oferowanie pracy poszukującym jej kandydatom za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej. To pozwala na uzyskanie nie tylko stałego zajęcia zarobkowego i wynagrodzenia, ale także osoba w ten sposób otrzymująca pracę, ma rozmaite przywileje. Wśród nich warto wyszczególnić między innymi płatny urlop wypoczynkowy.
Na jakich zasadach?
Zatrudnianie na wyżej wymienionych zasadach jest regulowane w oparciu o ustawę o zatrudnianiu pracowników tymczasowych. Jest to dokument, który mówi, iż za tymczasowego pracującego rozumie się osobę, która wykonuje zadania:
– doraźnie, sezonowo, okresowo,
– za innego pracownika, którego nie ma ze względu na chorobę, czy też urlop,
– niemożliwe do wykonania przez pracowników na stałe zatrudnionych.
Co w umowie?
Jeśli decydujesz się na to, aby zawrzeć tego rodzaju umowę z agencją pracy tymczasowej, koniecznie musisz sprawdzić, czy w dokumencie potwierdzającym Twoje zatrudnienie będzie konkretna wzmianka o wysokości pensji, jaka nie ma prawa być mniejsza niż minimalne jakubisiak.pl/zaklad-pogrzebowy-warszawa-ochota/ wynagrodzenie, zasadach BHP, charakterze pracy, miejscu jej wykonywania, czasu wykonywania, kwalifikacjach które powinieneś mieć jako pracownik tymczasowy, przewidywanym okresie pracy.
Jak z urlopem?
Osoba, która współpracuje w oparciu o umowę z agencją tymczasową ma prawo do skorzystania z urlopu wypoczynkowego. Jest opcja wykorzystywania go w całości, bądź częściowo. To ma być już kwestia uzgodnienia zasad między pracodawcą, a agencją pracy tymczasowej. Obie strony wspólnie mają także określić sam tryb przydzielania dni wolnych. Warto wiedzieć, że urlop wypoczynkowy przysługuje zatrudnionemu, który w danym miejscu pracuje przez minimum sześć miesięcy.

Źródło: